BUZAĞILAR ÖLMESİN MANİSA MESLEKİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

Derneğimiz tarafından ülkemizin değişik illerinde gerçekleştirdiğimiz “Buzağılar Ölmesin” konulu meslek içi eğitim seminerlerinin 2017 yılında ilkini Manisa Veteriner Hekimler Odası ile birlikte 23 Kasım 2017 tarihinde Salihli’de yapıldı.

Yaklaşık 90 meslektaşımızın katıldığı toplantıda Prof. Dr. Hasan BATMAZ “Buzağı ishallerinin tedavi ve korumasındaki kritik noktaları” ve Doç. Dr. Hıdır GENÇOĞLU “ Buzağı beslenmesi” ve “Silaj Yapımı” konulu eğitim seminerleri sunmuşlardır.

Ayrıca aynı gün sabahtan Manisa Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Manisa Veteriner Hekimler Odası’nın işbirliği ile “Kuzu ve Oğlaklar Ölmesin” konulu yetiştirici semineri yapılmıştır. Bu programda ise Doç. Dr. Hakan ÜSTÜNER ” Kuzu-oğlak yetiştirilmesi”, Yard. Doç. Dr. Zafer MECİTOĞLU ise “ Kuzu ve oğlak sağlığı” konulu seminerlerini 90’ın üzerinde yetiştiriciye sunmuşlardır. Uşak Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve Uşak Koyun Keçi yetiştiricileri birliği başkanı ve Manisa ili tarımsal sivil toplum kuruluşları başkanlarının da katıldığı bu yetiştirici semineri KÖY TV’de yayınlanmıştır. Seminerin videosuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Doç. Dr. Hakan ÜSTÜNER- Kuzu, Oğlak yetiştirilmesi;

https://www.youtube.com/watch?v=Un0PuedPCIw&t=107s

https://www.youtube.com/watch?v=9RfEBCFywOw&t=157s

 

Yard. Doç. Dr. Zafer MECİTOĞLU- Kuzu, Oğlak Sağlığı;

https://www.youtube.com/watch?v=3NB98W0zorg

https://www.youtube.com/watch?v=2lv0bX4lmRY